Sponsor Reklam Alanı

Sagligimiz.NetCilt Canlandırıcı Kivi Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Kivi içeriğinde bulunan A, C ve E vitaminleri sayesinde cilt içinde faydalı bir meyvedir. Cildinizin canlanmaya ihtiyacı varsa kivi maskesi tarifini anlatılan şekilde hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Cildinizin her zaman canlı olması için su içilmesinin önemini unutmayınız ve yeteri miktarda su içiniz.

Kivi maskesi nasıl hazırlanır?

1.Kivi maskesi tarifi:

Kivi ye karşı alerjiniz yoksa hazırlaması ve uygulaması son derece kolay olan kivi maskesini yapabilirsiniz.
Yumuşak bir kivinin yarısını alıp bunu bir kaşık veya çatal yardımı ile ezin. İçine  bir kaç damla acı badem yağı veya bir kaç damla sızma zeytinyağı damlatıp bunu arındırılmış temiz bir cilde uygulayın. 15-20 dakika kadar bekleme süresinden sonra cilt yıkanır.
Kivi maskesi içeriğindeki yağlar ve vitaminler sayesinde yüzü nemlendirerek yüzüm canlanmasında faydalı ve göz altı morlukları içinde iyi geliyor.

2.Kivi maskesi tarifi:

Kivi maskesi 1 tatlı kaşı bal eklenerek de hazırlanabilir. Yukarıdaki gibi olgun bir adet kivi ezilip bal ile karıştırılır ve cilde sürülür.

Uyarı: Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz kivi veya bal bu gıdalardan herhangi birine karşı alerjiniz vara kivi maskesi tarifini uygulamaktan kaçınınız.

Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın