Sponsor Reklam Alanı

Sagligimiz.NetTemmuz, 2010 ARŞİV İÇİN

Saç Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

 Saç sağlığı için en önemli olan şey diyetin içeriğidir.Protein bakımından yetersiz diyetler, saç köklerini dinlenme dönemine sokarak, proteinden tasarruf etmeyi sağlar.Saç bakımına özen gösteren insanlar Saç Ekimi yaptırmak zorunda kalmazlar böylece Saç Sorunları ortadan kalkar.

Üreme Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Üreme sağlığı bozukulukları çok görülür.Adet düzensizliklerinden akıntıları, karın ve kasık ağrılarından tüylenme ve sivilcelere, adet sancılarından miyomlara kadar kadınlarda en sık görülen üreme sağlığı sorunları…

Toplum Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Toplum sağlığı ,hepmizi ilgilendiren bir konudur.Hayati bir önem taşıyan toplumsal sağlık halkımızın yakından ilgilenmesi gereken bi konudur.Ruh sağlığı,halk sağlığı, içeriklerini sitemizde ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Ruh Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Ruh sağlığını zorlayan birçok etken bulunur. Zor yaşam koşullarında, hissedilen kötü hâl kendini hem ruhsal, hem de fiziksel belirtilerle gösterebilir..Ruh sağlığımıza özen göstermemiz gerekir.

Kalp Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Kalp ve damar sağlığı  hastalıkları  sağlıklı yaşam eğitimindeki yetersizlik, sigara, hareketsizlik ve yanlış beslenme her yıl on binlerce insanın   ölümüne yol açıyor.Kalbinize dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz…

Kadın Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Kadın sağlığı,kadın sorunları birçok kadın için önemlidir.Gereken kontrolleri zamanında yaptırmaları sağlıkları açısından çok önemlidir.Özellikle menopoz döneminde aşırı strese girerler. Menopozun belirtileri,nedenleri, nelerdir? Öncesin de hangi testler yaptırılmalı? Muayeneler ne zaman yapılmalı? Bu soruların cevaplarını bu sitede alabileceksiniz.

Beden Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Beden sağlığı olmadan sağlık olmaz.Halkımız beden sağlığına önem vermektedir.Sağlığın bilincinde olmaları ülkemiz açısından bir avantajdır.Mutlu ve huzurlu bir yaşam için spor yapmamız gerekir böylece bedenimiz ve ruhumuz devamlı zinde olur.

Bebek Sağlığı

Pazar, 25 Temmuz 2010

Bebek bakımı bebeğiniz için çok önemlidir.Her bebeğin altının günde ortalama 7-10 kez değiştirilmesi lazım. Bebeğin cilt sağlığı, rahatlığı ve huzuru için, altının temiz ve kuru olması  önemlidir. Çünkü bebek bezinin oluşturduğu havasız ortam, idrar ve dışkının ciltle teması gibi nedenler, bebek cildinin tahriş olmasına neden oluyor. Bu yüzden temizlikte alerji yapmayan, bebeklere uygun ürünlerin kullanılmasına dikkat  edilmelidir.